loading...

Z ŻYCIA PROWINCJI

06 sierpnia 2020r. Odsłon: 1428

 • asdsadasd

  QWqsWW

  24 marca 2022r. 928 1 8
 • Kapituły prowincjalne w prowincjach północnoamerykańskiej i brytyjskiej

  W poniedziałek 14 marca 2022 r. w domu prowincjalnym w Lombard, IL rozpoczęły się obrady kapituły prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej.

  17 marca 2022r. 795 8
 • Rekolekcje w Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Rekolekcje chrystusowców z Prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii odbyły się podobnie jak w Prowincji pw. Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej w ostatnim pełnym tygodniu karnawału, w dniach od 22 do 25 lutego 2022 r. w Swanwick.

  17 marca 2022r. 770 4
 • Stulecie Parafii Hampton Hill and Upper Teddington w Londynie

  W 2020 roku przypadła setna rocznica ustanowienia Parafii Hampton Hill and Upper Teddington w Londynie. Pandemia COVID-19 o rok przełożyła jubileuszowe uroczystości.

  09 listopada 2021r. 846 8
 • Dzień skupienia na Wyspach Brytyjskich

  W dniach 14-15 października chrystusowcy posługujący na Wyspach Brytyjskich uczestniczyli w powakacyjnym dniu skupienia w The Hayes Conference Centre.

  24 października 2019r. 3007 5
 • Nowy Zarząd w Prowincji pw. NSPJ w Wielkiej Brytanii i Irlandii

  Przełożony Generalny za zgodą swojej rady mianował nowy zarząd dla Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w składzie: ks. Maciej Piaskowski SChr - prowincjał, radni prowincji: ks. Wojciech Rożdżeński SChr, ks. Mariusz Urbanowski SChr. Kadencja nowego Zarządu rozpoczyna się 9 sierpnia 2019 r.

  Życzymy wierności charyzmatowi i Bożej mądrości w prowadzeniu powierzonych współbraci.

  24 października 2019r. 3073
 • Zmarł ks. Edward Soska SChr

  Z żalem zawiadamiamy, że 1 sierpnia we wczesnych godzinach popołudniowych w szpitalu w Manchester odszedł do Pana ks. Edward Soska SChr. Polecajmy duszę naszego Brata w modlitwie. Niech odpoczywa w pokoju.

  02 sierpnia 2016r. 3239
 • IX Kapituła Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  W dniach 25 – 27 kwietnia 2016 roku w Manchester odbyła się IX Kapituła Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Delegatami z urzędu byli ks. Wojciech Świątkowski SChr – Prowincjał, ks. Krzysztof Olejnik SChr – Wiceprowincjał i ks. Wojciech Rożdżeński SChr – Ekonom. Natomiast delegatami z wyboru byli: ks. Marian Jachym SChr, ks. Maciej Piaskowski SChr i ks. Wojciech Stachyra SChr. Delegatem Przełożonego Generalnego był ks. Andrzej Orczykowski SChr.

  29 kwietnia 2016r. 5768 3
 • Rekolekcje wielkopostne 2016

  W dniach 15-18 lutego 2016r. w Casa Verbo Divino w Fatimie odbyły się coroczne ćwiczenia duchowne Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rekolekcje prowadził ks. dr Przemysław Sawa, dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielku-Białej.

  20 lutego 2016r. 6634 3
 • Z Irlandii Północnej do Krakowa

  12 listopada 2015 roku, grupa 41 irlandzkich pielgrzymów z Newry, Mayobridge, Warrenpoint, Rostrevor, Burren, Shinn, Lurgan i Belfastu, wróciła z 5-dniowej pielgrzymki do Krakowa. Grupa odwiedziła miejsca związane ze św Jana Pawła II. W Wadowicach zwiedziła m.in. muzeum JPII oraz kościół, w którym przyszły papież i święty został ochrzczony.

  26 listopada 2015r. 2386 8
 • Dzień Skupienia w Prowincji NSPJ i Uroczystość Chrystusa Króla

  Tradycyjnie w dzień po Uroczystości Chrystusa Króla (uroczystości tytularnej zgromadzenia księży i braci chrystusowców) współbracia z  prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się na wspólnej modlitwie. Podczas dnia skupienia, kontynuując rozważania o patrymonium Towarzystwa, zostały odczytane - nieobecnego z powodów rodzinnych - ks. dr Bogusława Kozioła SChr.

  26 listopada 2015r. 2270
 • Odznaczenia w polskiej Ambasadzie w Londynie

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  nadał odznaczenia państwowe przedstawicielom brytyjskiej Polonii. Wśród odznaczonych znalazł się nasz współbrat ks. Jan Wojczyński SChr, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

  26 listopada 2015r. 2419 2
 • ks. bp. Wiesław Lechowicz w Manchester

  W dniach 22 i 23 października gościł w Manchester ks bp. Wieslaw Lechowicz - delegat Episkopatu Polski do spraw Polonii.
  Ks. Biskup będąc gościem ks. prowincjała Wojciecha Świątkowskiego SChr odprawił Mszę Św. dla rezydentów i pracowników Domu Polskiego, odwiedził ks. Edwrarda Soskę SChr w szpitalu, Siostry Misjonarki oraz Parafię Miłosierdzia Bożego.

  27 października 2015r. 4394 5
 • ks. bp. Wiesław Lechowicz w Glasgow

  W niedzielę 18.10. polską wspólnotę gromadzącą się w kościele pw. Św. Anny w Glasgow odwiedził, Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Wiesław Lechowicz, delegat ds. DuszpasterstwaEmigracji Polskiej Konferencji Episkopatu Polski.

  18 października 2015r. 2520 3
 • Uroczystość wręczenia medalu Przełożonego Generalnego w katedrze w Newry.

  W uznaniu zasług w zaspokajaniu potrzeb Polaków, zarówno Biskup McAreavey i Konsul Honorowy Mullen, w dniu 16 lipca 2015 uhonorowani zostali specjalnym medalem przyznanym przez  przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszarda Głowackiego.

  18 października 2015r. 2247 1 4
 • Zwołanie IX Kapituły Prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa

  W roku 2016 w Polsce oraz we wszystkich zagranicznych prowincjach Towarzystwa Chrystusowego odbędą się kapituły prowincjalne.

  09 października 2015r. 2049
 • Orędzie papieskie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy A.D. 2016

  Pierwszego października 2015 roku  podczas Konferencji Prasowej Stolicy Apostolskiej zostało oficjalnie przedstawione Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy na 17 stycznia 2016 r. Wpisane jest ono w Rok Miłosierdzia.

  09 października 2015r. 2152
 • Hołd dla polskich pilotów w Belfaście

  W związku ze zbliżającą się rocznicą bitwy o Anglię Anna Fotyga, europosłanka PiS i przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE, oddała hołd polskim pilotom, których doczesne szczątki spoczywają na cmentarzu w Belfaście w Irlandii Północnej.
   
  Na cmentarzu Milltown pochowano siedmiu polskich pilotów, którzy walczyli w Bitwie o Anglię, a następnie uczestniczyli w obronie irlandzkiego i brytyjskiego wybrzeża. Pięciu z nich należało do 304 Polskiego Dywizjonu Bombowego. Zginęli w 1943 roku, rozbijając się o ośnieżony szczyt Mount Brandon. Najstarszy z pochowanych pilotów miał 32 lata.
   
  W ceremonii wzięli udział m.in. polski konsul honorowy w Irlandii Północnej Jerome Mullen, Mike Nesbitt, lider Ulsterskiej Partii Unionistów, europoseł Jim Nicholson, przedstawiciele duchowieństwa, Polonii i irlandzkich mediów. Podczas uroczystości odmówiono modlitwy za zmarłych oraz dokonano uroczystego złożenia wieńców.

  W czasie uroczystości Anna Fotyga przywołała słowa pieśni "Czerwone Maki": "Ta ziemia do Polski należy, choć Polska daleko jest stąd, bo wolność krzyżami się mierzy, historia ten jeden ma błąd". - Ci młodzi chłopcy walczyli o wolność naszą i waszą, chociaż - jak sądzę - marzyli o tym, by bronić terytorium Polski, żeby bronić swoich rodzin. Dzisiaj oddaliśmy im cześć. Złożyliśmy na ich grobach wieńce w kształcie biało-czerwonej szachownicy, symbolu polskiego lotnictwa wojskowego – powiedziała Anna Fotyga, przypominając, że polegli byli członkami polskich sił powietrznych stacjonujących na Zachodzie.  


  Wiadomości za: niezalezna.pl

  05 września 2015r. 2105
 • Rocznica śmierci ks. Czesława Osiki SChr

  W lipcu minęła 1. rocznica śmierci ks Czesława Osiki SChr. Zdjęcia grobu w Siedliskach koło Tuchowa skąd pochodził ks Czesław.

  05 września 2015r. 2393 3
 • III Konferencja Przełożonych Wyższych Towarzystwa Chrystusowego

  W dniach 21 i 22 maja 2015 r. w Domu Głównym w Poznaniu odbyła się III Konferencja Przełożonych Wyższych Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (KPWTChr), której przewodniczył przełożony generalny ks. Ryszard Głowacki. KPWTChr to oficjalna nazwa roboczego spotkania Zarządu Generalnego oraz Przełożonych wszystkich Prowincji Towarzystwa Chrystusowego.

  Przed rozpoczęciem III KPWTChr, 19 maja br. wszyscy jej uczestnicy w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu koncelebrowali Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka, połączoną z udzieleniem chrystusowcom świeceń diakonatu i prezbiteratu.

  25 maja 2015r. 2417
 • Prowincjałowie u Prymasa

  W środę 20 maja Księża Prowincjałowie biorący udział w Konferencji Przełożonych Wyższych Towarzystwa Chrystusowego odbyli pielgrzymkę do Bazyliki Archikatedralnej w Gnieźnie, w której znajdują się relikwie św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Pielgrzymka była okazją do modlitwy w intencjach Towarzystwa przez wstawiennictwo Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, którego serce jest złożone w Kaplicy Łubieńskich. Po zakończonej modlitwie Księża Prowincjałowie spotkali się w Pałacu Arcybiskupów Gnieźnieńskich z Prymasem Polski abpem Wojciechem Polakiem.

  25 maja 2015r. 2506
 • Wizyta ks. Prowincjała w domu "Jasna Góra"

  W niedzielę  Świętej Rodziny  28 grudnia przyjechał do nas ks. prowincjał Wojciech Świątkowski. Koncelebrował Mszę świętą z księdzem kapelanem Janem Wojczyńskim,  który poprzedniego  dnia obchodził  imieniny. Złożył mu najlepsze życzenia imieninowe,  a następnie razem z rezydentami domu zjadł obiad i rozmawiał  z pensjonariuszkami i personelem. Miał też czas na osobiste spotkanie  z ks. kapelanem i rozmowę o aktualnych sprawach.

  02 stycznia 2015r. 4414 3
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w Glasgow

  W imię Trójcy Przenajświętszej rozpoczynamy Nowy 2015 Rok.

  Ks. Prowincjał wraz z lokalnymi Duszpasterzami zawierzył ten czas Matce Najświętszej podczas wieczornej Mszy Świętej.

  02 stycznia 2015r. 3454
 • Życzenia Księdza Prowincjała

  Drodzy Współbracia,  
  Dobry Bóg daje nam znów łaskę świętowania Bożego Narodzenia. Tym razem przypada ono w ogłoszonym przez Papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego.
  Boże Narodzenie, to święto dla tych, którzy uwierzyli w spełnienie się obietnic bożych o Mesjaszu.  Wśród nich są liczni prorocy Starego Testamentu oraz św. Jan Chrzciciel. Każdy z nich spełnił misję utwierdzając wiarę ludu w przyjście obiecanego Mesjasza.

  23 grudnia 2014r. 2251
 • Pielgrzymka Polaków do Knock

  Już po raz 9, mieszkający na Zielonej Wyspie Polacy pielgrzymowali do maryjnego Sanktuarium w Knock co. Mayo.
  W tym toku pielgrzymom towarzyszyły dwie intencje: dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II oraz intencja o którą on Sam prosił nawiedzając Knock, intencja o jedność rodzin. Pielgrzymi przybyli do Królowej Irlandii z najdalszych zakątków Wyspy zarówno z północy jak i południa wraz ze swoimi duszpasterzami.

  20 czerwca 2014r. 3661 9
 • Imieniny w Manchester

  W środę 23. kwietnia w Parafii Manchester odbyły się imieniny Księdza Prowincjała oraz współbraci, których Patronami są św. Wojciech, św. Jerzy i św. Marek. Uroczystość miała miejsce w sąsiedztwie okrągłej rocznicy urodzin Księdza Prowincjała. Okolicznościową homilię wygłosił Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki SChr. Wśrod licznych gości obecny był ks. Krzysztof Rytwiński SChr, Proboszcz parafii Dobrzany i ks. Krzysztof Obiedziński SChr, Proboszcz Polskiej Parafii w Amsterdamie. Dostojny Jubilat i solenizanci pragną serdecznie podziękować za pamięć , życzenia i modlitwę w ich intencji. Bóg zapłać.

  26 kwietnia 2014r. 4318 3
 • Rekolekcje Prowincji

  W dniach od 10 do 13 marca br. w Hawkstone Hall, Centrum Rekolekcyjnym Ojców Redemptorystów, odbyły się rekolekcje księży należących do Towarzystwa Chrystusowego z prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Krzysztof Antoń SChr, a tematem przewodnim były słowa Chrystusa "Będziecie moimi świadkami”.  Uczestniczyło w nich 41 ksieży, którzy przybyli z Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii i Islandii.

  15 marca 2014r. 3474 4
 • Życzenia Księdza Generała

  Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki SChr pozdrawia Współbraci Prowincji NSPJ i życzy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej współbraciom na ich nowych placówkach na początku nowego roku duszpasterskiego oraz mocy Ducha Świętego dla wszystkich uczestniczących w rekolekcjach PMK.

  02 września 2013r. 6415
 • Święta Bożego Narodzenia w Parafii pw. św. Jana Ewangelisty - London Putney

  30 grudnia 2012r. 10188 6
 • Wizyta Przełożonego Generalnego

  W dniach 09 - 16 lutego Przełożony Generalny odwiedził wybrane placówki Prowincji.

  07 kwietnia 2008r. 6036 2


 • Rok liturgiczny: B/II
  Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  14 czerwca 2024

  O Prowincji

  Prowincja pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Islandii i Republice Południowej Afryki

   

  czytaj więcej ...

  Polecamy

  PROWINCJA PW. NAJŚWIĘTSZEGO
  SERCA PANA JEZUSA

  SOCIETY OF CHRIST GREAT BRITAIN
  PROVINCIAL HOUSE

  18 Carlton Road
  Manchester
  M16 8BB, Great Britain