loading...

Rekolekcje w Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

17 marca 2022r. Odsłon: 770

Rekolekcje chrystusowców z Prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii odbyły się podobnie jak w Prowincji pw. Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej w ostatnim pełnym tygodniu karnawału, w dniach od 22 do 25 lutego 2022 r. w Swanwick.

Prowadzącym rekolekcje był ks. Andrzej Glanc SChr, ojciec duchowny naszego seminarium, który w swoich rozważaniach podjął sprawę kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednego z filarów duchowości każdego chrystusowca, który w naszej prowincji przyjmuje miejsce jeszcze bardziej szczególne z tej racji, iż jest ona poświęcona czci Boskiego Serca. W podejmowanych rozważaniach opierał się na dziele życia św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz na listach Współzałożyciela, Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego, który na to nabożeństwo postawił u początków zgromadzenia i prosił o jego pielęgnowanie. Ponadto przedmiotem nauk były ćwiczenie się w cnotach oraz ukochanie Boga i Jego świętej sprawy. Na zakończenie dorocznych duchowych ćwiczeń uczestniczący w nich księża odnowili śluby zakonne.
 

tekst i foto: ks. Artur Stelmach SChrRok liturgiczny: B/II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
14 czerwca 2024

O Prowincji

Prowincja pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Islandii i Republice Południowej Afryki

 

czytaj więcej ...

Polecamy

PROWINCJA PW. NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA

SOCIETY OF CHRIST GREAT BRITAIN
PROVINCIAL HOUSE

18 Carlton Road
Manchester
M16 8BB, Great Britain