loading...

Życzenia Księdza Prowincjała

23 grudnia 2014r. Odsłon: 2251

Drodzy Współbracia,  
Dobry Bóg daje nam znów łaskę świętowania Bożego Narodzenia. Tym razem przypada ono w ogłoszonym przez Papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego.
Boże Narodzenie, to święto dla tych, którzy uwierzyli w spełnienie się obietnic bożych o Mesjaszu.  Wśród nich są liczni prorocy Starego Testamentu oraz św. Jan Chrzciciel. Każdy z nich spełnił misję utwierdzając wiarę ludu w przyjście obiecanego Mesjasza.

Szczególna role w Tajemnicy Bożego Narodzenia odegrała Najświętsza Maryja Panna, Święty Józef Opiekun Dzieciątka, Pasterze i Trzej Królowie.
Dla ich wiary przeszkodą nie było ani tajemnicze przyjście na świat Bożego Syna, ani Jego ubóstwo, ani Jego bezbronność. Ich wiara była na tyle mocna,  że przezwyciężyła te wątpliwości.
Dla nas kapłanów przykładem takiej głębokiej wiary są także Apostołowie, Męczennicy, Święci zakonni i świeccy.  Dziś Bóg także pragnie posłużyć się każdym z nas - Chrystusowcem, głoszącym Dobrą Nowinę aby ludzie a szczególnie emigranci wierzyli i przyjęli oczekiwanego Zbawiciela.
Dlatego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku Pańskiego - 2015 składam wszystkim Współbraciom najserdeczniejsze życzenia mocnej wiary, ufnej nadziei i braterskiej miłości w służbie Bogu i człowiekowi.
Polecam was w swojej modlitwie i serdeczne pozdrawiam - Chryste króluj, Chryste zwyciężaj!
Boże Narodzenie 2014
Ks Wojciech Świątkowski TChr
ProwincjałRok liturgiczny: B/II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
14 czerwca 2024

O Prowincji

Prowincja pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Islandii i Republice Południowej Afryki

 

czytaj więcej ...

Polecamy

PROWINCJA PW. NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA

SOCIETY OF CHRIST GREAT BRITAIN
PROVINCIAL HOUSE

18 Carlton Road
Manchester
M16 8BB, Great Britain