loading...

Z Irlandii Północnej do Krakowa

26 listopada 2015r. Odsłon: 2349

12 listopada 2015 roku, grupa 41 irlandzkich pielgrzymów z Newry, Mayobridge, Warrenpoint, Rostrevor, Burren, Shinn, Lurgan i Belfastu, wróciła z 5-dniowej pielgrzymki do Krakowa. Grupa odwiedziła miejsca związane ze św Jana Pawła II. W Wadowicach zwiedziła m.in. muzeum JPII oraz kościół, w którym przyszły papież i święty został ochrzczony.

Ważnym punktem pielgrzymki była wizyta w nowo wybudowanym Sanktuarium Jana Pawła II - rozległego kompleksu "Nie lękajcie się!" Tam też uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawianej przez ks. Mario Jachym SChr w kaplicy kapłańskiej.

W pobliżu centrum św. Jana Pawła II znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W jednej z kaplic, w czasie Mszy św. przekazane zostały relikwie św. siostry Faustyny ??dla parafii św. Patryka w Mayobridge.

Jednym z punktów programu był również wyjazd do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau oraz do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce.

Jednym z uczestników pielgrzymki był Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polski Jerome Mullen wraz z małżonką Margaret. Wszyscy pielgrzymi wrócili niezwykle uradowni i wzmocnieni duchowo oraz zachwyceni gościnnością i pełni niezapomianych wrażeń.Rok liturgiczny: B/II
II Tydzień Adwentu
10 grudnia 2023

O Prowincji

Prowincja pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Islandii i Republice Południowej Afryki

 

czytaj więcej ...

Polecamy

PROWINCJA PW. NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA

SOCIETY OF CHRIST GREAT BRITAIN
PROVINCIAL HOUSE

18 Carlton Road
Manchester
M16 8BB, Great Britain